🌸 MÁJOVÉ AKCE A SLEVY 🌸 PRO KRÁSU A ZDRAVÍ ... ❤️
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. AKADEMIE
  3. PÉČE O VLASY
  4. Rekonstruovat nebo regenerovat, toť otázka
15.01.2022
PÉČE O VLASY

Rekonstruovat nebo regenerovat, toť otázka

Péče o vlasy byla vždy klíčovou součástí krásy žen i mužů. V případě, že vlasy působí zdravě a krásně, cítíme se plní sebevědomí. Avšak i když na první pohled naše vlasy vnímáme jako zdravé a krásné, ne vždy jim věnujeme potřebnou pozornost.

V současné společnosti jasně vidíme, jak se péče o zevnějšek stala pozitivním aspektem našeho každodenního života: naučili jsme se naslouchat svému tělu a své pokožce a dennodenně o ně pečovat. Ale jsme si jisti, že věnujeme i vlasům dostatečnou pozornost? Je to tak, i vlasy potřebují komplexní a regenerační péči. Mnoho z nás si neuvědomuje, že je potřeba začít o své vlasy pečovat již v mládí, protože proces stárnutí je pozvolný, ale nevratný. Přirozený proces stárnutí je celou řadou faktorů jako je například množství stresu, který za ta léta vlasy zažily.

Péče o vlasy

Začněme od úplného začátku: abychom našim vlasům dali vše, co potřebují, musíme jim umět naslouchat a lépe jim rozumět. Růst vlasů se skládá ze tří fází aktivity, které se neustále opakují a tvoří životní cyklus vlasů. V každém okamžiku prochází každý vlas jinou fází cyklu, a proto zažíváme období intenzivního růstu střídající se s obdobími stagnace nebo regrese (zvýšené přirozené padání vlasů).

První fází životního cyklu vlasů je fáze anagenní. Jedná se o období růstu, které trvá 2 až 6let, během kterých se ve vlasové cibulce neustále vytváří nové buňky vlasového stvolu. Vlasový stvol roste v průměru o 0,4 mm za den. Anagenní fáze je silně ovlivněna dědičnými faktory a také pohlavím jedince – v průměru ženy prožívají anagenní fáze delší než muži.

Po této fázi následuje fáze katagenní, ve které vlasy vstoupí do období regrese, které trvá přibližně dva týdny. Během tohoto období vlasová cibulka přestává vytvářet nové buňky, což signalizuje konec růstového cyklu vlasu. Než se vytvoří prostor pro růst nového vlasu, cibulka prochází svou třetí a poslední fází, kterou je telogenní fáze. V této fázi po dobu přibližně 2 až 4 měsíců je vlasový folikul neaktivní. Na konci této fáze dochází k vypadnutí vlasu a jeho nahrazení novým vlasovým stvolem.

Začíná nová anagenní fáze. Každý vlas však během svého životního cyklu nevyhnutelně prochází řadou dalších událostí, které mohou ohrozit jeho růst nebo integritu. Tyto změny v životním cyklu vlasů mohou mít tepelné, environmentální nebo hormonální příčiny. Znečištění životního prostředí (smog a polutanty), UV záření, tepelný stres z fénů nebo žehliček na vlasy, a dokonce i psychický stres mohou mít zásadní vliv na anagenní fázi. Tyto negativní vlivy mohou výrazně narušit růstovou fázi, což má za následek tenčí a křehčí vlasy. Je také důležité si uvědomit, že vypadávání vlasů může být fyziologické nebo patologické. Abychom pochopili základní příčinu, existují specifické testy, které mohou určit přítomnost jakýchkoli kožních onemocnění, jako jsou lupy nebo seborea, které mohou negativně ovlivnit růst přirozený a zdravý vlasů. Ženy všech věkových kategorií by proto měly cíleně podporovat regeneraci svých vlasů, nebo v případě poškozených vlasů zvolit rekonstrukční péči.

Regenerace a rekonstrukce vlasů jsou dva termíny, které se v běžné řeči zaměňují, nicméně ve skutečnosti jsou velmi odlišné a reflektují rozdílné potřeby vlasů.

Medavita Prodige pro obnovu vlasů

Regenerace vlasů

Regenerace, z latiny „regeneratus“, lze volně přeložit jako vzkříšení či znovuzrození. Regenerace označuje nejen proces opravy poškozených částí, ale i nahrazení částí ztracených či zničených. Proces regenerace nepředstavuje nový růst od začátku, ale obnovení původní síly a plnosti.

Regenerace vlasů představuje proces znovuzrození vlasů charakterizovaný návratem přirozených vlastností vlasů, obnovení síly a vitality a zanechání jejich zdravého a omlazeného vzhledu od kořínků ke konečkům. Regenerace vlasů představuje neviditelný štít, který vlasy chrání a zároveň je posiluje. Výsledkem jsou extrémně hebké a luxusně husté vlasy. Italský lídr ve výrobě vlasové kosmetiky Medavita nabízí dokonalou péči pro dosažení maximální regenerace vlasů: Medavita Prodige je komplexní a intenzivní regenerační kúra, která okamžitě revitalizuje a navrací vlasům přirozenou odolnost. Péče je vhodná pro všechny stupně strukturálního poškození vlasů. Kúra poskytuje cílené hojení vlasového stvolu. Výsledkem budou regenerované, hebké, zářivé a odolné vlasy za pouhé čtyři týdny.

Medavita Bera Refibre pro rekonstrukci vlasů

Rekonstrukce vlasů

Rekonstrukce, z latiny „reconstruere“, znamená návrat k původnímu nedochovanému stavu. Ačkoli rekonstrukce má několik použití, základní význam zůstává stejný: dát něco zpět dohromady poté, co bylo zničeno. V architektuře pojem „rekonstruovat“ znamená vizuálně dotvořit architekturu starověké budovy nebo památky, vytvářet domněnky o chybějících částech na základě zbývajících ruin nebo dostupných zdrojů. S výrazně oranžovou řadou Medavita Beta Refibre díky přítomnosti B-karotenu, prekurzoru vitaminu A a vynikajícího antioxidantu s vlastnostmi proti volným radikálům a stárnutí, představuje Medavita řešení pro obnovu poškozených vlasy a obnovu jejich strukturu. Je obecně známo, že struktura vlasů se skládá hlavně z keratinu. Tento protein sám o sobě je složen z 19 různých aminokyselin. Osm aminokyselin, které si organismus dokáže vytvořit sám, označujeme jako esenciální aminokyseliny. Mezi tyto esenciální aminokyseliny patří serin, treonin a karbocystein.

VÍCE SÍLY PRO VAŠE VLASY. Namáhané, lámavé, matné, bez života nebo poškozené? Když  vlasy nejsou v nejlepší kondici, potřebují šokovou rekonstrukční akci, která působí v hloubce vlasových vláken. Medavita Beta Refibre je ošetření vlasů pro hloubkovou rekonstrukci vlasových vláken až k jádru jejich struktury.

Komplex Amino Concentré od Medavity obsahuje tyto tři esenciální aminokyseliny a doplňuje je i do nejhlubší struktury vlasů. V řadě Medavita Beta Refibre je komplex Amino Concentré doplněn o další 3 aminokyseliny – kyselina glutamová produkuje glutamin, nejběžnější aminokyselinu v našem těle. Produkce glutaminu v dospělosti klesá, a proto je jeho doplňování klíčové pro stimulaci růstu vlasů. Arginin je vazodilatátor, jehož účinky stimulují růst vlasů. Glycin podporuje tvorbu keratinu.

Stejně jako velká část našeho sebevědomí závisí na vlasech, tak odolnost, síla a krása vlasů závisí především na nás. Pečujte o své vlasy!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Akce, slevy a novinky přednostně na Váš e-mail
Přihlaste se k odběru novinek a získejte informace o akčních nabídkách a slevách jako první. Když vás budeme rušit, odběr můžete kdykoliv zrušit.

 

INHAIR.cz přináší jedinečný a luxusní sortiment světových profesionálních produktů vlasové kosmetiky a doplňků. Jsme autorizovaný prodejce kosmetiky na vlasy značek  Medavita, Cotril, Salerm Cosmetics, Lendan, Alea, Elchim, RR Line, Teotema, Edelstein, Vitael, PerfectHair a další. TOP vlasová kosmetika pro zdravé a nádherné vlasy. V nabídce najdete taktéž profesionální pleťovou kosmetiku Osaine a Byotea. Všechny produkty pocházejí z oficiální distribuce určené pro ČR

O nás

Nakupovat vlasovou kosmetiku u nás se vyplatí:
- Více než 999 produktů vlasové kosmetiky pro vás
- Certifikát Ověřeno zákazníky za kvalitu a rychlost
- Garance originality profesionální vlasové kosmetiky
- Při objednávce zboží nad 999 Kč poštovné zdarma
- Expresní doručení kosmetiky na vlasy do 1 - 2 dnů
- Profesionální  vlasová poradna pro vás zdarma

 
Kontakty
Logo
Zákaznická podpora inhair.cz
© INHAIR.cz | Profesionální vlasová, pleťová a dekorativní kosmetika
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz