🌸 MÁJOVÉ AKCE A SLEVY 🌸 PRO KRÁSU A ZDRAVÍ ... ❤️
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. AKADEMIE
  3. PÉČE O VLASY
  4. Vlnité vlasy | Curly Girl Method (CGM) | Znovuzrození krásy vlnitých vlasů
19.02.2022
PÉČE O VLASY

Vlnité vlasy | Curly Girl Method (CGM) | Znovuzrození krásy vlnitých vlasů

Fresh Curls Routine

Metoda CGM (Curly Girl Method) byla vytvořena za účelem obnovy přirozené krásy vlnitých vlasů. Postup, díky kterému dosáhneme na obnovené vlnité vlasy plné vitality, síly a pružnosti. Metoda CGM je určena pro posílení a zlepšení stavu vlnitých vlasů za pomocí přírodních složek.

Předehra | Příprava a "poslední" mytí vlasů

Před zahájením aplikace metody CGM – „Curly Girl Method“ doporučujeme vlasy umýt šampónem Biokera Fresh Green Shot. Šampón vlasy díky super čisticí schopnosti dokonale vyčistí od nahromaděných nečistot a stylingových produktů, které mohou způsobovat plihnutí vln a mít negativní dopad na interní nebo i externí strukturu vlasů. Přípravné mytí je doporučenou detoxikačí procedurou před aplikací této metody.

1. krok | Mytí vlnitých vlasů

Jakmile jsou vlasy dokonale vyčištěny od ulpělých a nahromaděných nečistot, následně již používáme šampón bez sulfátů, který je založen na jemných povrchově aktivních látkách, které jemně vlasy vyčistí s respektem k hydrolipidickému plášti vlasové pokožky. Tímto způsobem můžeme dosáhnout na velmi účinné mytí, které respektuje přirozené mechanismy vlasové pokožky, zvlhčuje vlny, posiluje lesk a dodává přirozenou ochranu, kterou vlasy potřebují.

Pro tento krok doporučujeme šampón Biokera Fresh Yellow Shot s velmi jemnou čisticí silou a s hloubkovou hydratací vln. Šampón rovnoměrně naneseme k vlasové pokožce, kterou jemnými krouživými pohyby masírujeme. Bez drhnutí! Délky vlasů a konečky nemyjeme a nedrhneme. Vlasové délky budou dostatečně umyty pěnou, která po vlasech stéká během oplachování čistou vodou. Pokud bychom vlasové délky během mytí drhnuli, došlo by k poškození kutikuly a k vymytí přirozeně se vyskytujících olejů, které zvlhčují a chrání vlnitou strukturu vlasů. Před stylizací vlasů vlasy vysušíme ručníkem, aby nedocházelo k elektrizování vlasů a jejich nepříjemnému krepatění. Důležitý je také materiál, ze kterého je ručník vyroben. Možné je použít bavlněný ručník, nebo ručník z mikrovlákna. Vlasy v žádném případě ručníkem nedrhneme, ani s ním kolem vlasů netočíme. Vodu z vlasů ručníkem vymačkáváme, čímž zároveň podporujeme formu a definici vln.

2. krok | Hloubková hydratace vlnitých vlasů

Velmi záleží na tom, zda jsou vlasy panenské, nebo podstoupily jakýkoli chemický zásah, a také na tom, jak moc jsou porézní. Je ovšem obvyklé, že velmi často je důležité vlnutým vlasům dodat hloubkovou hydrataci s použitím kondičních a vyživujících masek. Frekvence použití závisí na tom, jak moc vlhkosti vlasy během dne ztrácí. U velmi dehydratovaných vlasů je nutná dodatečná hydratace v podobě vlasových masek po každém umytí vlasů šampónem. Ovšem vlasy, které jsou panenské a nijak chemicky ošetřené, a jsou tedy přirozeně hydratované, potřebují hloubkovou hydrataci pouze čas od času. 

Pro tento účel je určena maska na vlasy Biokera Fresh Yellow Shot, která neobsahuje silikony, sulfáty, nebo minerální oleje. Pro zamezení zacuchávání vlasů použijeme hřeben s velmi širokými zuby. Masku aplikujeme na vlasy před rozčesáváním vlasů. Během rozčesávání vlasů se předkloňte a zamezte tahání a napínání vlasů, které mohou poškodit kutikulu a narušit tak vlnitou strukturu vlasů. Vlasy pak mohou krepatět. Rozčesávání vlasů během působení masky nemusí být vždy žádoucí. Velmi závisí na typu vln a vlasové struktuře. Vždy respektujeme fakt, že vlasy zbytečně nenapínáme a netaháme a chováme se k nim s respektem. Vlasy tedy nerozčesáváme silou, nýbrž až tak daleko, jak nás samy pustí. Rozčesávání vlasů bude čím dál tím méně problematické s další a další aplikací naší hydratační a osvěžující metody CGM pro vlnité vlasy. Během oplachování masky se co nejvíce snažte udržet stejný směr proudu vody, který je typický pro vlasy. Ideálně hlavu zakloňte a vlasy oplachujte ve směru růstu vlasů. Tím zamezíte kudlení vlasů. Vlasy oplachujte vlažnou vodou a posledních pár okamžiků tak studenou, která je pro vás ještě snesitelná. Studená voda pomáhá uzavírat kutikulu a dodává tak vlasům lesk.

Fresh Curls Routine | Curl Girl Method | CGM

3. krok | Příprava vlasů pro vlnění "Primer"

Jakmile jsou vlasy připraveny, můžeme začít proces pro přirozené modelování jejich vlnitosti. Aplikací prvního a hydratačního krému pro přípravu vln pro jejich následnou definici. Pro tento případ je určen krém Biokera Fresh Yellow Shot Curly Cream.

Tento krok musí být velmi individualizovaný podle potřeb dle typu vlasů. Velmi malé množství krému nemusí být dostačující, příliš velké množství pak nemusí přinést kýžený efekt z přirozeně nadýchaných a elastických vln. Krém aplikujeme do čistých vlasů. Možností krému závisí na porozitě, poškození a krepatosti vlasů. Cílem je vytvoření elastických, vzdušných vln bez krepacení. Začínáme aplikovat menší množství krému a v případě potřeby postupně přidáváme až do dosažení cílového stavu. Krém nanášíme způsobem dle požadovaného výsledků zvlnění vlasů. Techniky vlnění vlasů popisujeme v další kapitole níže. Vždy ovšem platí, že krém by měl být nanesen rovnoměrně a v optimálním množství dle stavu vlasů. Některé partie vlasů mohou vyžadovat menší množství krému a naopak. Proto postupujeme pramen po prameni. Krém z vlasů neoplachujeme, vlasy ani nevysoušíme fénem.

Doporučení: Pokud po umytí vlasů šampónem nebyl použit kondicionér nebo maska, pak doporučujeme tento krok nevynechávat! Curl Cream aplikujeme jako klasickou masku, kterou opláchneme a až poté přistupujeme k dalšímu kroku.  Pokud jsou vlasy jemné a mají tendenci se rychle mastit, aplikujte velmi malé množství krému, nebo vlasy lehce opláchneme po nanesení krému. Tím zajistíme odstranění části krému, která nemusela být vlasem absorbována. Pokud jsou vlasy zakudlené, použijeme Curl Cream společně s hřebenem s širokými zuby pro jejich rozčesání.

4. krok | Definice vln

Nyní nastává okamžik, kdy na řadu nastupují stylingové produkty. Jedná se o nejdůležitější krok pro posílení a udržení vlasů přirozeně vlnitých při plném respektování přírodní struktury vlasů. Ideálně s obsahem aktivních složek, které vyživují a hydratují během celého dne. Tento produkt musí být specifický, musí zajistit, aby vlny nebyly ztuhlé, což u některých stylingových produktů pro vlnité vlasy bohužel bývá obvyklé. Tyto produkty také mohou omezit pružnost vln a limitovat jejich přirozený pohyb. Takové vlny jsou pak nepřirozené a vypadají příliš uměle.

Pro definici vlnitosti bez slepení se zachováním pružnosti a hydratace doporučujeme Biokera Fresh Yellow Shot Booster jako 4. krok ošetření metodou CGM od Salerm Cosmetics. Vlasy by měly být suché, vysušené vhodným ručníkem z bavlny nebo mikrovlákna. Gel aplikujeme v malých sekcích pramen po prameni použitím pulsní metody nebo jiné techniky, které popisujeme níže. Vždy s vlasy pracujeme v souladu s jejich přirozenou vlnitostí a formou. Tento krok je zásadní, protože pomáhá definovat a udržovat přirozený pohyb vlnitých vlasů. Zároveň také chrání před okolní vlhkostí a udržuje vlny vznešené během celého dne. Jakmile jsme produkt nanesli do vlasů, začneme s jejich vysoušením pomocí fénu s difuzérem. Na fénu nastavíme minimální teplotu s nejnižším prouděním vzduchu. Vlasy sušíme po jednotlivých sekcích pro zajištění maximálního objemu a tvaru. Jestliže chceme maximalizovat vlnitost vlasů, které jsou příliš krepaté, dehydratované a bez objemu, je lepší variantou nechat vlasy volně uschnout bez použití fénu.

Doporučení: Jestliže je po dokončení aplikace vlnitost vlasů příliš silná, je možné ji zjemnit použitím krému Curl Cream. Malé množství krému Curl Cream můžeme také použít pro případ, kdy chceme vlnám dopřát větší svobodu v pohybu a v případech dodatečné hydratace a péče o vlny.

Fresh Curls Routine | Before and After

Reaktivace vlnitosti vlasů

Během následujících dní po aplikaci bude zapotřebí vlny osvěžit. Poupravit jejich tvar je možné za pomoci krému Curl Cream nebo gelu Booster. Upravujeme suché sekce vlasů, které to vyžadují za pomocí malého množství produktu pro obnovení jejich přirozené krásy.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Akce, slevy a novinky přednostně na Váš e-mail
Přihlaste se k odběru novinek a získejte informace o akčních nabídkách a slevách jako první. Když vás budeme rušit, odběr můžete kdykoliv zrušit.

 

INHAIR.cz přináší jedinečný a luxusní sortiment světových profesionálních produktů vlasové kosmetiky a doplňků. Jsme autorizovaný prodejce kosmetiky na vlasy značek  Medavita, Cotril, Salerm Cosmetics, Lendan, Alea, Elchim, RR Line, Teotema, Edelstein, Vitael, PerfectHair a další. TOP vlasová kosmetika pro zdravé a nádherné vlasy. V nabídce najdete taktéž profesionální pleťovou kosmetiku Osaine a Byotea. Všechny produkty pocházejí z oficiální distribuce určené pro ČR

O nás

Nakupovat vlasovou kosmetiku u nás se vyplatí:
- Více než 999 produktů vlasové kosmetiky pro vás
- Certifikát Ověřeno zákazníky za kvalitu a rychlost
- Garance originality profesionální vlasové kosmetiky
- Při objednávce zboží nad 999 Kč poštovné zdarma
- Expresní doručení kosmetiky na vlasy do 1 - 2 dnů
- Profesionální  vlasová poradna pro vás zdarma

 
Kontakty
Logo
Zákaznická podpora inhair.cz
© INHAIR.cz | Profesionální vlasová, pleťová a dekorativní kosmetika
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz