🌸 MÁJOVÉ AKCE A SLEVY 🌸 PRO KRÁSU A ZDRAVÍ ... ❤️
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. AKADEMIE
  3. PÉČE O VLASY
  4. Vlnité vlasy | Techniky zvlnění vlasů dle CGM
18.02.2022
PÉČE O VLASY

Vlnité vlasy | Techniky zvlnění vlasů dle CGM

Techniky a definice vln

Nejpoužívanější a nejznámější je technika vmačkání vln. Je vhodná pro všechny typy vlnitých vlasů. Jedná se o vysoce hydratační techniku, kdy vlasy přehodíme před mírně předkloněnou hlavu a do vlasů opakovaně vmačkáváme produkt speciálně určený pro tvorbu vln. Pokud ovšem chceme vyzkoušet něco nového, nabízí se i další jiné techniky. Nicméně, aby byly techniky vlnění vlasů účinné, musíme také umět správně nanést produkt do vlasů. Existují tři jednoduché způsoby, jak optimálně zajistit nanesení produktu vlasové péče, aby fungovala tak, jak má!

Aplikace – techniky pro profesionální nanášení produktů vlasové péče

1. Maximální distribuce – technika hrábě. Tímto způsobem můžeme zajistit ideální nanesení produktu do všech vlasových partií. Prsty použijeme jako hrábě, pomocí kterých produkt do vlasů nanášíme. Tím zajistíme optimální nanesení produktu a nemůže se nám stát, že určité vlasové partie vynecháme. Účes pak bude kompaktní a sjednocený.

2. Extra hydratace – technika modlení. Tato technika nám dovolí produkt nanést rovnoměrně a všude. Produkt rozetřeme v dlaních. Plošky dlaní přiložíme k sobě, jako bychom se chtěli modlit. Postupujeme po tenkých pramenech a dlaněmi vlasy přejíždíme ve směru jejich růstu, tedy odshora dolů. Dlaněmi ovšem nikdy netřeme, pouze sjíždíme po vlasech. Tato technika nám pomůže odstranit krepatost vlasů a je vhodná zejména pro velmi porézní a dehydratované vlasy.

3. Anti-frizz efekt – vyhlazující technika. Cílem této techniky je posílit vstřebání produktu a odstranit nepříjemné krepatění. V dlaních si rozetřeme produkt vlasové péče. Tenký pramen vlasů pak jemně sevřeme do dlaně, kterou pak směrem od kořínků ke konečkům přejíždíme po vlasech. Velmi jemně a delikátně, vlasy netaháme. Tato technika pomůže odstranit polétavost vlasů a chrání před jejich krepatěním. Je ideální pro velmi krepaté vlasy a v případech, kdy se často vystavujeme vysoké okolní vlhkosti.

Definice – techniky pro modelaci a podporu vlnitosti

Pulzní technika (Scrunch Technique) – jedná se o techniku, která posílí objem. Podstata této technicky spočívá ve vmačkávání stylingového produktu do vlasů, přičemž produkt do vlasů opakovaně vmačkáváme směrem od konečků k hlavě. Pro optimální výsledky postupujeme po slabých pramenech. Obecně se doporučujeme tuto metodu aplikovat do vlhkých vlasů, nicméně je možné tuto metodu použít také v případě suchých loken. Tato technika je vhodná pro všechny typy vlnitých vlasů.

Metoda Finger Coil – Tato metoda je vhodná pro definici vlnek a v podstatě spočívá v namotávání pramene vlasů na prst. Ideální pro volně vlnití vlasy, které potřebují extra posílit. Na vlhký pramen o šířce cca 1 cm aplikujeme vhodný produkt a pramen zatočíme. Následně pramen omotáme kolem prstu od konečků k hlavě. Postupujeme pramen po prameni. Necháme volně uschnout nebo vysušíme fénem s difuzérem.

Metoda Shingling – Tato technika je vhodná zejména pro velmi kadeřavé až afro vlasy. Vlasy navlhčíme, vezme si pramen vlasů, do kterého aplikujeme vhodný produkt. Z pramene postupně odebíráme tenké pramínky, po kterých prsty několikrát energicky přejedeme ve směru jejich růstu, tedy od hlavy směrem ke konečkům. Ideální pro vytvoření poskakujících a energických vln.

Technika Fitagem – Tato technika je vhodná pro těsnější typ vln. Vlasy rozdělíme do sekcí pro lepší definici. Vhodný produkt energicky nanášíme do vlasů technikou hrábě. Pramen vlasů opakovaně dynamicky, ale s citem, prohrábneme mezi prsty. Postupujeme po sekcích, vlasy „prohrabujeme“ směrem od hlavu dolů.

Vysoušení vlasů – techniky vysoušení pro podporu vlnitosti vlasů Metoda

Plopping je vynikající technika pro vysoušení vlasů s definicí vlnitosti. Pro prevenci před krepatěním vlasů je velmi důležité použití bavlněného ručníku, nebo ručníku z mikrovlákna. Aplikujeme po malých sekcích bezoplachový krém Curl Cream. Poté vlasy přikryjeme ručníkem. Přikrytí vlasů ručníkem ovšem musí respektovat vlnitost vlasů. Ručník si ideálně rozprostřeme na lůžko nebo na stůl. Předkloníme se nad ručník a hlavu pomalu přibližujeme k ručníku. Tím zajistíme, že se vlasy do ručníku stočí dle svého vlnitého tvaru. Ručník opatrně zajistíme kolem hlavy tak, abychom nenarušili vlnitost vlasů. Necháme 15 až 20 minut a poté přistupujeme k samotnému vysoušení fénem s dizuférem, nebo vlasy necháme volně uschnout na vzduchu. Tato technika je vhodná pro všechny typy vlnitých vlasů.

Wet Plopping metoda vychází z klasické metody plopping, ovšem s tím rozdílem, že vlasy přikryjeme igelitovým sáčkem. Sáček z vlasů neabsorbuje vlhkost a tím je zajištěna dodatečná absorpce vlhkosti vlasy samotnými.

Micro Plopping je další modifikace metody Plopping. Princip stále zůstává stejný, ovšem s tím rozdílem, že nezakrýváme všechny vlasy ručníkem najednou, ale postupujeme po sekcích. Ručník postupně po jednotlivých partiích k vlasům přimačkáváme směrem od konečků hlavě. Postup na jedné sekci opakujeme po dobu cca 5 minut. Opět dáváme pozor, abychom při přikládání ručníku k vlasům zajistili stáčení vlasů. Poté můžeme vlasy dosušit fénem s difuzérem nebo nechat volně uschnout.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Akce, slevy a novinky přednostně na Váš e-mail
Přihlaste se k odběru novinek a získejte informace o akčních nabídkách a slevách jako první. Když vás budeme rušit, odběr můžete kdykoliv zrušit.

 

INHAIR.cz přináší jedinečný a luxusní sortiment světových profesionálních produktů vlasové kosmetiky a doplňků. Jsme autorizovaný prodejce kosmetiky na vlasy značek  Medavita, Cotril, Salerm Cosmetics, Lendan, Alea, Elchim, RR Line, Teotema, Edelstein, Vitael, PerfectHair a další. TOP vlasová kosmetika pro zdravé a nádherné vlasy. V nabídce najdete taktéž profesionální pleťovou kosmetiku Osaine a Byotea. Všechny produkty pocházejí z oficiální distribuce určené pro ČR

O nás

Nakupovat vlasovou kosmetiku u nás se vyplatí:
- Více než 999 produktů vlasové kosmetiky pro vás
- Certifikát Ověřeno zákazníky za kvalitu a rychlost
- Garance originality profesionální vlasové kosmetiky
- Při objednávce zboží nad 999 Kč poštovné zdarma
- Expresní doručení kosmetiky na vlasy do 1 - 2 dnů
- Profesionální  vlasová poradna pro vás zdarma

 
Kontakty
Logo
Zákaznická podpora inhair.cz
© INHAIR.cz | Profesionální vlasová, pleťová a dekorativní kosmetika
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz